Czynsz w wysokości 1 zł za metr kwadratowy? Tak, to możliwe! Na początek na preferencyjnych warunkach chcemy wynająć trzy lokale użytkowe. Do kogo kierowana jest oferta?

Ożywienie Starówki poprzez zapełnienie firmami pustych lokali użytkowych – to główny cel programu „Lokal za złotówkę”, który Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami uruchamia we współpracy z Urzędem Miejskim.

O szczegółach tej inicjatywy, podczas konferencji prasowej opowiedzieli: Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, Prezes MPGN, Joanna Elszkowska oraz Dyrektor ds. Administracji i Zarządzania Nieruchomościami MPGN, Łukasz Kowarowski.

- To pilotażowy program, nad którym pracowaliśmy od kilku miesięcy – podkreślił Maciej Glamowski.

W ramach programu lokale użytkowe będą wynajmowane na preferencyjnych warunkach: co do zasady czynsz wyniesie w nich 1 zł za m. kw.

Joanna Elszkowska dodała, że do pierwszej edycji programu zostały wytypowane trzy lokale, które znajdują się w obrębie Starego Miasta.

Dla kogo?

Wytypowane lokale będą wynajmowane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z wyłączeniem branż: handel odzieżą używaną, usługi bukmacherskie, lombardy, salony gier.  Wpisuje się to w uchwalony przez Radę Miejską Lokalny Program Rewitalizacji Grudziądza na lata 2017 – 2023.

„Lokale za złotówkę” znajdują się w następujących lokalizacjach: Wybickiego 17, Starorynkowa 16, al. 23 Stycznia 12.  Zostały tak przygotowane, aby móc w nich rozpocząć działalność niemal „od ręki”.

Jak starać się o „lokal za złotówkę”?

Po pierwsze: sprawdź, czy spełniasz założone w programie kryteria. W tym celu zapoznaj się z zamieszczonym poniżej regulaminem i broszurą.

Po drugie: wypełnij zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy.

Po trzecie: formularz dostarcz do Biura Obrotu Nieruchomościami (pok. 102) znajdującego się na pierwszym piętrze siedziby MPGN przy ul. Curie-Skłodowskiej 5-7.

Wnioski można składać od 12 września do 2 października.

Więcej o programie dowiemy się dzwoniąc do naszej Spółki pod nr tel. 56/45-120-27.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Lokal za złotówkę”:

>> Wykaz lokali

>> Regulamin programu

>> Wniosek

>> Broszura informacyjna