W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego, kierując się zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, decyzją Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. wprowadza się następujące zmiany w organizacji pracy Cmentarza Komunalnego przy ul. Jaskółczej 18 w Grudziądzu:

  1. Od 16.03.2020 roku do odwołania ogranicza się dostęp do Biura Cmentarza Komunalnego. Wszelkie sprawy załatwiane będą telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

  2. Na czas trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego wstrzymuje się wynajęcie kaplicy na Cmentarzu Komunalnym. Uroczystości żałobne i pogrzebowe będą ograniczone wyłącznie do terenu przy grobie, gdzie przeprowadzony zostanie pochówek.

  3. Wszelkie czynności związane z przygotowaniem zwłok do pochówku, wykonywane w chłodni na terenie Cmentarza Komunalnego, realizują wyłącznie upoważnieni pracownicy Zakładów Pogrzebowych. Zabrania się wstępu do chłodni osobom nieupoważnionym.

  4. Wszystkie sprawy związane z organizacją pochówku na Cmentarzu Komunalnym odbywać się będą wyłącznie za pośrednictwem Zakładów Pogrzebowych, z zachowaniem ograniczeń oraz wytycznych wynikających z ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego.

 

Kontakt z Biurem Cmentarza Komunalnego:

tel.: 56 46 388 89

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.