Został opracowany projekt listy osób uprawnionych do zawarcia umów najmu lokali mieszkalnych na rok 2020.

Na tej liście umieszczono 38 nazwisk osób i rodzin niemających mieszkania, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji mieszkaniowej i zdrowotnej. Zestawienie jest udostępnione zainteresowanym osobom do wglądu w siedzibie Spółki przy ul. Curie – Skłodowskiej 5-7 w Grudziądzu, w Biurze Gospodarki Lokalowej (pokój 8).

Osoby, których nazwisko nie zostało umieszczone w projekcie tej listy, mogą składać odwołania w terminie miesiąca od dnia udostępnienia projektu, tj. od 28 października do 28 listopada 2019 roku.

Co ważne,  ostateczna lista osób uprawnionych do zawarcia umów najmu lokali mieszkalnych w roku 2019 została zrealizowana już w 100 proc.

Z dniem 14 października Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami będzie pracowało w takich samych godzinach jak Urząd Miejski. 

Sprawy w MPGN załatwimy w następujących godzinach:

Poniedziałek, Środa, Czwartek - 7.30 - 15.30

Wtorek - 7.30 - 17.00

Piątek - 7.00 - 13.30

Od 14 października obowiązują także nowe godziny znajdującej się w siedzibie MPGN kasy:

Poniedziałek, Środa, Czwartek - 8.00-13.00

Wtorek - 8.00 - 15.30

Piątek - 8.00 - 12.00

Jeszcze w październiku MPGN planuje ogłosić przetarg na budowę spopielarni zwłok na cmentarzu komunalnym w Kobylance.

Powstanie ona przy istniejącym budynku, który pełni funkcje administracyjne i przedpogrzebowe. Plan zakłada, że powierzchnia użytkowa spopielarni wyniesie ponad 206 m kw. Będzie to pierwsza spopielarnia w Grudziądzu i okolicach, najbliższa znajduje się w Chełmży.

W budynku powstanie instalacja kremacyjna wyposażona w następujące elementy: opalany gazem płynnym piec kremacyjny, urządzenia: do wprowadzania trumny do pieca kremacyjnego oraz schładzania i rozdrabniania prochów. Stosowane nowoczesne technologie sprawiają, że proces spopielenia zwłok jest całkowicie nieszkodliwy dla środowiska.  

Rodzina zmarłego będzie mogła obserwować moment wprowadzania trumny do pieca w specjalnej sali audiowizualnej zaprojektowanej w istniejącym budynku.

Wstępny plan zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca przyszłego roku.  Spółka planuje pozyskać pożyczkę na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

 

Czynsz w wysokości 1 zł za metr kwadratowy? Tak, to możliwe! Na początek na preferencyjnych warunkach chcemy wynająć trzy lokale użytkowe. Do kogo kierowana jest oferta?

Ożywienie Starówki poprzez zapełnienie firmami pustych lokali użytkowych – to główny cel programu „Lokal za złotówkę”, który Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami uruchamia we współpracy z Urzędem Miejskim.

O szczegółach tej inicjatywy, podczas konferencji prasowej opowiedzieli: Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, Prezes MPGN, Joanna Elszkowska oraz Dyrektor ds. Administracji i Zarządzania Nieruchomościami MPGN, Łukasz Kowarowski.

- To pilotażowy program, nad którym pracowaliśmy od kilku miesięcy – podkreślił Maciej Glamowski.

W ramach programu lokale użytkowe będą wynajmowane na preferencyjnych warunkach: co do zasady czynsz wyniesie w nich 1 zł za m. kw.

Joanna Elszkowska dodała, że do pierwszej edycji programu zostały wytypowane trzy lokale, które znajdują się w obrębie Starego Miasta.

Dla kogo?

Wytypowane lokale będą wynajmowane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z wyłączeniem branż: handel odzieżą używaną, usługi bukmacherskie, lombardy, salony gier.  Wpisuje się to w uchwalony przez Radę Miejską Lokalny Program Rewitalizacji Grudziądza na lata 2017 – 2023.

„Lokale za złotówkę” znajdują się w następujących lokalizacjach: Wybickiego 17, Starorynkowa 16, al. 23 Stycznia 12.  Zostały tak przygotowane, aby móc w nich rozpocząć działalność niemal „od ręki”.

Jak starać się o „lokal za złotówkę”?

Po pierwsze: sprawdź, czy spełniasz założone w programie kryteria. W tym celu zapoznaj się z zamieszczonym poniżej regulaminem i broszurą.

Po drugie: wypełnij zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy.

Po trzecie: formularz dostarcz do Biura Obrotu Nieruchomościami (pok. 102) znajdującego się na pierwszym piętrze siedziby MPGN przy ul. Curie-Skłodowskiej 5-7.

Wnioski można składać od 12 września do 2 października.

Więcej o programie dowiemy się dzwoniąc do naszej Spółki pod nr tel. 56/45-120-27.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Lokal za złotówkę”:

>> Wykaz lokali

>> Regulamin programu

>> Wniosek

>> Broszura informacyjna

Czad, czyli tlenek węgla to cichy zabójca. Lepiej więc wyposażyć się w czujnik czadu i... spać spokojnie.

Naszym mieszkańcom rozdajemy takie urządzenia za darmo. Aby móc je otrzymać, trzeba spełnić dwa warunki. Pierwszy: nie można zalegać z czynszem. Drugi: mieszkanie ogrzewać piecykiem gazowym, "kaflakiem" lub innym piecem, którego używanie może narazić na zatrucie czadem. 

Dobór czujników oraz ich typ został uzgodniony ze specjalistami branży pożarowej. - Urządzenie, które trafiają do naszych lokatorom są bardzo łatwe w obsłudze, można je montować na ścianie lub postawić - podkreśla Joanna Maćkowiak, kierownik Biura Obsługi Mieszkańców MPGN.

Obecnie do rozdania mamy 30 czujników. Można się po nie zgłaszać do sekretariatu znajdującego się na parterze siedziby MPGN na ul. Curie-Skłodowskiej 5-7.

Od 2016 roku, kiedy ruszyła akcja, nasi lokatorzy otrzymali w sumie ok. 350 czujników.

Terminale umożliwiające transakcje z użyciem karty lub telefonu komórkowego to dzisiaj standard. Także nasi mieszkańcy mają teraz możliwość korzystania z tego udogodnienia. Terminal znajduje się w kasie, na parterze naszej siedziby przy ul. Curie-Skłodowskiej 5-7.