Czad, czyli tlenek węgla to cichy zabójca. Lepiej więc wyposażyć się w czujnik czadu i... spać spokojnie.

Naszym mieszkańcom rozdajemy takie urządzenia za darmo. Aby móc je otrzymać, trzeba spełnić dwa warunki. Pierwszy: nie można zalegać z czynszem. Drugi: mieszkanie ogrzewać piecykiem gazowym, "kaflakiem" lub innym piecem, którego używanie może narazić na zatrucie czadem. 

Dobór czujników oraz ich typ został uzgodniony ze specjalistami branży pożarowej. - Urządzenie, które trafiają do naszych lokatorom są bardzo łatwe w obsłudze, można je montować na ścianie lub postawić - podkreśla Joanna Maćkowiak, kierownik Biura Obsługi Mieszkańców MPGN.

Obecnie do rozdania mamy 30 czujników. Można się po nie zgłaszać do sekretariatu znajdującego się na parterze siedziby MPGN na ul. Curie-Skłodowskiej 5-7.

Od 2016 roku, kiedy ruszyła akcja, nasi lokatorzy otrzymali w sumie ok. 350 czujników.

Czynsz w wysokości 1 zł za metr kwadratowy? Tak, to możliwe! Na początek na preferencyjnych warunkach chcemy wynająć trzy lokale użytkowe. Do kogo kierowana jest oferta?

Ożywienie Starówki poprzez zapełnienie firmami pustych lokali użytkowych – to główny cel programu „Lokal za złotówkę”, który Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami uruchamia we współpracy z Urzędem Miejskim.

O szczegółach tej inicjatywy, podczas konferencji prasowej opowiedzieli: Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, Prezes MPGN, Joanna Elszkowska oraz Dyrektor ds. Administracji i Zarządzania Nieruchomościami MPGN, Łukasz Kowarowski.

- To pilotażowy program, nad którym pracowaliśmy od kilku miesięcy – podkreślił Maciej Glamowski.

W ramach programu lokale użytkowe będą wynajmowane na preferencyjnych warunkach: co do zasady czynsz wyniesie w nich 1 zł za m. kw.

Joanna Elszkowska dodała, że do pierwszej edycji programu zostały wytypowane trzy lokale, które znajdują się w obrębie Starego Miasta.

Dla kogo?

Wytypowane lokale będą wynajmowane mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z wyłączeniem branż: handel odzieżą używaną, usługi bukmacherskie, lombardy, salony gier.  Wpisuje się to w uchwalony przez Radę Miejską Lokalny Program Rewitalizacji Grudziądza na lata 2017 – 2023.

„Lokale za złotówkę” znajdują się w następujących lokalizacjach: Wybickiego 17, Starorynkowa 16, al. 23 Stycznia 12.  Zostały tak przygotowane, aby móc w nich rozpocząć działalność niemal „od ręki”.

Jak starać się o „lokal za złotówkę”?

Po pierwsze: sprawdź, czy spełniasz założone w programie kryteria. W tym celu zapoznaj się z zamieszczonym poniżej regulaminem i broszurą.

Po drugie: wypełnij zamieszczony poniżej formularz zgłoszeniowy.

Po trzecie: formularz dostarcz do Biura Obrotu Nieruchomościami (pok. 102) znajdującego się na pierwszym piętrze siedziby MPGN przy ul. Curie-Skłodowskiej 5-7.

Wnioski można składać od 12 września do 2 października.

Więcej o programie dowiemy się dzwoniąc do naszej Spółki pod nr tel. 56/45-120-27.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Lokal za złotówkę”:

>> Wykaz lokali

>> Regulamin programu

>> Wniosek

>> Broszura informacyjna

Terminale umożliwiające transakcje z użyciem karty lub telefonu komórkowego to dzisiaj standard. Także nasi mieszkańcy mają teraz możliwość korzystania z tego udogodnienia. Terminal znajduje się w kasie, na parterze naszej siedziby przy ul. Curie-Skłodowskiej 5-7.

 

 

 

 

Na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami powstała koncepcja architektoniczna Osiedla Centralnego, którego budowa planowana jest na zdegradowanym obszarze poprzemysłowym między ulicami: Focha, Toruńską, Kwiatową i Rowem Hermana.
Koncepcję architektoniczną przygotowali: Michał Jagła i Adam Jagła. Przewiduje ona budowę 5 budynków składających się 16 segmentów, w których powstaną 144 mieszkania o pow. 43-52 metrów kw. Przy budynkach powstaną parkingi i garaż podziemny, a przy Rowie Hermana – tereny zielone.
MPGN przeprowadziło z kolei wstępne badanie rynku w związku z planowaną budową Osiedla Centralnego. Już teraz można powiedzieć, że inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Do Spółki wpłynęło w sumie 330 ankiet, które wypełniali potencjalni przyszli mieszkańcy osiedla.
Pierwsze wnioski z ankiet? Największe zainteresowanie wynajmem mieszkań jest w grupie wiekowej 30-40 lat. Są to najczęściej 3-4 osobowe rodziny. Najczęściej członkowie tych rodzin zaznaczali, że interesuje ich 2-3 pokojowe mieszkanie. Aż 80 proc. ankietowanych chciałoby wynająć mieszkanie z opcją dojścia do własności.
Zgodnie z planem inwestycja ma być realizowana w ramach rządowego MIESZKANIE PLUS. Będzie polegać to na tym, że miejski grunt zostanie wniesiony do inwestora zewnętrznego, który wybuduje na tym terenie osiedle.
Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej, większość radnych przyjęła uchwałę intencyjną ws. przystąpienia grudziądzkiego samorządu do programu MIESZKANIE PLUS. Ostateczna decyzja w tej sprawie jednak jeszcze nie zapadła. Trwają analizy.